#1 2008-08-23 23:21:59

theBro'

Administrator

8515737
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2008-08-18
Posty: 20
Punktów :   
WWW

Rozciąganie

Gdy słyszycie o rozciąganiu część z Was myśli o nogach. Według wielu ten kto robi szpagat osiągnął już kres możliwości. Jednak rozciąganie to dużo więcej. Rozciągamy całe ciało. Fachowo nazywa się to STRETCHING (czyt. streczing). Rozciąganie obejmuje całe ciało, ale najpopularniejsze jest rozwijanie naszych nóg. Chciałbym podać wam przykład treningu na pogłębianie gibkości. Ważnym aspektem jest to, by ćwiczyć regularnie. Pokonanie swojego lenistwa jest znaczną częścią sukcesu! A więc trening:

  • Stań w rozkroku na wysokości barków. Nachyl się do przodu, starając się dotknąć podłogi końcami palców. Jeśli jesteś w stanie staraj się dotknąć całymi dłońmi. Pamiętaj by twój kręgosłup był w jednej linii, oraz by Twoje kolana były wyprostowane. Lepiej byś nie dotykał ziemi lecz był w prawidłowej pozycji, niż z ugiętymi kolanami dotykał podłoża. Wtedy NIC NIE ZYSKUJESZ!
  • Wykonaj 2 skłony do ziemi między Twoimi nogami, 2 do lewej i 2 do prawej nogi. Powtórz tą serię 15 razy. NIE WYKONUJ SKŁONÓW SZYBKO I NIESPOKOJNIE. POWOLI! DAJ MIĘŚNIOM CZAS NA ROZCIĄGNIĘCIE SIĘ!
  • Usiądź na podłodze. Nogi miej przed sobą w szerokim rozkroku (ok. 90 stopni - kąt prosty). 2 skłony do środka, 2 do lewej stopy, 2 do prawej. To samo co na stojąco. 15 powtórzeń. Staraj się zmierzać ku dotknięciu głową kolana, byś ,,leżał'' na nodze. Nogi wyprostowane - niech to będzie już dla Was rutyna
  • Złącz nogi i wykonaj 30 skłonów do swych stóp.
  • Stojąc pochyl się do przodu i opuść luźno ręce. Następnie uchwyć się podudzia i jak najniżej pozostać w tej pozycji 20 do 30 sekund. Powtórz ćwiczenie 2 razy[/i]

To są podstawy rozciągania, ale dla początkujących powinny wystarczyć ( z całym szacunkiem dla ,,Zielonych'')
Pamiętajcie! Ważna jest regularność i konsekwencja, jednak nie możecie sie przeforsować. Róbcie wyżej podane ćwiczenia raz dziennie od poniedziałku do piątku. Sobotę i niedzielę dajcie odpocząć mięśniom. Jak na razie to tyle POWODZENIA!

Z pomocą książki SVEN-A.SOLVEBORN'a. pt. ,,STRETCHING''.


,,Niech Bóg zlituje się nad moimi wrogami, bo ja nie mam zamiaru!"
Lecz...
,,I Herkules dupa jeśli ludzi kupa!"

Offline

 
All Right Reserved by Doc

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Prenota un hotel a Natal – Scegli la grzejniki wrocław psycholog Piła ekstraklasamanager